عکسهای داربی 70 و گزارش و حاشیه های پیروزی و استقلال

تیم فوتبال پرسپولیس که دیدار رفت را به استقلال واگذار کرده بود، هفتادمن شهرآورد تهران را هم به شاگردان پرویز مظلومی باخت تا علی دایی در دو بازی رفت و برگشت شش امتیاز به استقلال هدیه کند و تیمش همچنان در بحران نتیجه نگرفتن قرار داشته باشد.

هفتادمین دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس از ساعت 17 امروز چهارشنبه به قضاوت محسن ترکی در ورزشگاه آزادی آغاز شد که در پایان شاگردان پرویز مظلومی با نتیجه یک بر صفر حریف سرخپوش خود را شکست دادند.


ترکیب پرسپولیس: رحمان احمدی، سپهر حیدری، علیرضا نورمحمدی، حمید علی عسگر، سامان آقازمانی، حسین بادامکی، مازیار زارع، محمد نوری( از دقیقه 74 وحید هاشمیان)، هادی نوروزی، غلامرضا رضایی و امیر حسین فشنگچی( از دقیقه 85 شپتیم آرفی)
سرمربی: علی دایی

ترکیب استقلال: محمد محمدی، حنیف عمران زاده، امیر حسین صادقی، پژمان منتظری، مهدی امیرآبادی، فرزاد آشوبی، کیانوش رحمتی، ایمان مبعلی، هوار ملا محمد( از دقیقه 67 اسماعیل شریفات)، فرهاد مجیدی( از دقیقه 87 هادی شکوری)، آرش برهانی( از دقیقه 84 سید مهدی سیدصالحی)
سرمربی: پرویز مظلومی

در این دیدار که تماشاگرانی حدود 65 هزار نفر از آن استقبال کردند دو تیم فوتبال پایاپایی را به نمایش گذاشتند و صاحب موقعیت هایی نیز شدند اما این استقلال بود که در دقیقه 43 توسط آرش برهانی به گل دست پیدا کرد تا نیمه اول را با پیروزی به رختکن برود.

در شروع نیمه دوم پرسپولیس با میل تهاجمی بیشتری بازی را آغاز کرد و صاحب موقعیت های خوبی نیز شد اما مشکلی که در طول بیست و هفت هفته رقابتهای لیگ برتر برای شاگردان علی دایی وجود داشت در این بازی هم تاثیرگذار بود و مهاجمان این تیم قدر موقعیت هایشان را ندانستند.

شاگردان علی دایی در دقایق پایانی با حضور وحید هاشمیان حملات بیشتری را روی دروازه استقلال انجام دادند و با حضور اشپیتیم آرفی در هشت دقیقه پایانی بازی تمام تلاششان را برای جبران گل خورده انجام دادند اما بازیکنان این تیم قدر موقعیت های بوجود آمده را ندانستند تا بازی برگشت را هم مثل دیدار رفت یک بر صفر به رقیب آبی پوش واگذار کنند.

در این دیدار محسن ترکی به امیرحسین صادقی و مهدی امیرآبادی از تیم استقلال و حسین بادامکی از تیم فوتبال پرسپولیس کارت زرد نشان داد. ضمن اینکه بهتاش فریبا مربی تیم فوتبال استقلال در دقایق پایانی این دیدار توسط ترکی از روی نیمکت اخراج شد.

شاگردان پرویز مظلومی با این پیروزی 52 امتیازی شد و همچنان در تعقیب تیم های سپاهان و ذوب آهن در رد سوم قرار گرفتند. شاگردان علی دایی نیز که در دیدار رفت برابر استقلال یک بر صفر باخته بودند با 44 امتیاز همچنان در رده پنجم جدول رده بندی باقی ماندند.

گزارش دقایق حساس این دیدار:

در دقیقه 11 ضربه ایستگاهی فشنگچی را محمدی دروازه‌بان استقلال دفع کرد.

در 15 دقیقه اول مسابقه پرسپولیس حملات بیشتری را بر روی دروازه استقلال انجام داد.

در ادامه بازی آرام و کند دنبال شد. توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم موقعیت گلی بر روی دروازه‌ها نداشتند.

در دقیقه 31 بازیکنان پرسپولیس توپ را چند مرتبه بر روی دروازه استقلال ارسال کردند و در نهایت شوت بادامکی با برخورد به مدافعین استقلال راهی کرنر شد.
تا دقیقه 31 پرسپولیس صاحب دو موقعیت خطرناک شد و استقلال موقعیتی نداشت.

در دقیقه 37 سانتر آشوبی روی دروازه پرسپولیس با ضربه سر هوار ملا محمد توام شد و استقلال یک کرنر به دست آورد.یک دقیقه بعد آرش برهانی در محوطه جریمه پرسپولیس دومین کرنر تیمش را به دست آورد.

در دقیقه 41 ضربه ایستگاهی ایمان مبعلی را رحمان احمدی؛ دروازه‌بان پرسپولیس دفع کرد.

در دقیقه 43 مهدی امیر آبادی توپ را از جناح چپ سانتر کرد و آرش برهانی با ضربه سر گل اول این بازی سرد را به ثمر رساند.

در دقیقه 45+1 پرسپولیس پشت محوطه جریمه استقلال صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ضربه زارع با اختلاف کمی از کنار دروازه به اوت رفت.

در دقیقه 48 غلامرضا رضایی دروازه‌بان استقلال را هم دریبل کرد اما دو متر جلوتر در محوطه جریمه نتوانست درواز‌ه بدون دروازه‌بان استقلال را باز کند.

در دقیقه 57 هادی نوروزی برای پرسپولیس گلزنی کرد که این گل در موقعیت آفساید به ثمر رسید.

در دقیقه 59 شوت غلامرضا رضایی از داخل محوطه جریمه با اختلاف کمی به اوت رفت. این پنجمین موقعیت گلزنی پرسپولیس در این دیدار بود. استقلال تا این دقیقه فقط یک موقعیت گلزنی داشت که در نیمه اول آرش برهانی آن را به گل تبدیل کرد.

در دقیقه 64 شوت کم اثر فرهاد مجیدی را رحمان احمدی دروازه‌بان پرسپولیس به راحتی مهار کرد.

در دقیقه 65 ضربه فشنگچی را محمد محمدی دروازه‌بان استقلال به کرنر فرستاد که ضربه کرنر را فشنگچی بد زد و استقلال صاحب یک ضد حمله شد.

در دقیقه 72 غلامرضا رضایی پابه توپ وارد محوطه جریمه استقلال شد و با تکل محمد محمدی سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. بازیکنان پرسپولیس و علی دایی به شدت در این صحنه به داور معترض بودند. تصاویر تلویزیونی هم نشان می‌داد این صحنه پنالتی بود.

در دقیقه 77 بازیکنان پرسپولیس روی فرهاد مجیدی مرتکب خطا شدند اما محسن ترکی اعتقادی هم به این خطا نداشت.در این دقایق ترکی قضاوت خوبی را به نمایش نگذاشت.

در دقیقه 83 شوت وحید هاشمیان از داخل محوطه جریمه با اختلاف کمی از روی تیرک افقی به اوت رفت.

در دقیقه 85 اشپتیم آرفی از داخل محوطه شش قدم استقلال توپ را به بیرون زد.این هفتمین موقعیت گل پرسپولیس در این مسابقه بود که بازیکنان از دست دادند.

به این ترتیب استقلال با تک موقعیت گل خود در این مسابقه یک بر صفر پرسپولیس را شکست داد تا برای اولین مرتبه در تاریخ دربی یک تیم دو دیدار را پشت سرهم یک بر صفر پبروز شود.
اکنون استقلال52 امتیازی شد و همچنان سوم است و پرسپولیس 44 امتیازی همچنان در رده پنجم جدول باقی‌ ماند.

محسن ترکی داور مسابقه در دقیقه 10 به امیر حسین صادقی و در دقیقه 70 مهدی امیرآبادی از استقلال و در دقیقه 57 به حسین بادامکی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.
بهتاش فریبا؛ مربی استقلال در دقیقه 83 از روی نیمکت این تیم اخراج شد.

حاشیه های دربی هفتادم

از درخواست استقلالی ها برای جدایی علی دایی از پرسپولیس تا پرتاب نارنجک دست ساز به زمین از نکات قابل توجه در شهرآورد 70 بود.

 

 علی دایی پس از شکست تکراری یک بر صفر برابر استقلال در دربی 70 روی نیمکت پرسپولیس نشست و از جایش تکان نخورد.

*برخی از بازیکنان پرسپولیس نیز روی زمین چمن افتاده بودند و محسن ترکی داور مسابقه هم تلاش می‌کرد بازیکنان دو تیم را به میانه میدان دعوت کند تا با یکدیگر دست بدهند.

*پرویز مظلومی و منصور پورحیدری در پایان مسابقه یکدیگر را در آغوش کشیدند.

*مظلومی بعد از این برد اشک شوق ریخت. او تنها مربی است که توانسته دو مرتبه متوالی در دربی پیروز شود.

*سه هوادار استقلال با پرچم وارد زمین چمن شدند که دستگیر شدند.

*هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس مقابل در خروجی ورزشگاه با یکدیگر درگیر شدند. 

 در آغاز نیمه دوم بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس دقایقی زودتر از بازیکنان استقلال وارد زمین شدند.

* وحید طالب لو دروازه بان تیم فوتبال استقلال پیراهن یکی از هواداران این تیم را در بین دو نیمه به سوی هواداران گرفتن و به ابراز احساسات آنها پاسخ گفت.

* پیش از آغاز نیمه دوم بازیکنان استقلال در نیمه زمین خود حلقه اتحاد تشکیل دادند.

* محمد محمدی دروازه بان تیم فوتبال استقلال پیش از آغاز نیمه دوم  به شدت از سوی هواداران این تیم مورد تشویق قرار گرفت.

* در دقایقی میانی نیمه دوم در یک صحنه یکی از بازیکنان استقلال به زمین افتاد که بازیکنان پرسپولیس بدون توجه به بازی ادامه دادند که این مسئله باعث اعتراض شدید نیمکت نشینان استقلال، پرویز مظلومی و هوداران استقلال شد.

* هواداران تیم فوتبال استقلال با سر دادن شعارهایی خواهان وداع علی دایی با پرسپولیس شدند. این در حالی است که هواداران پرسپولیس سکوت اختیار کرده بودند.

* در دقایقی میانی نیمه دوم برخوردی میان غلامرضا رضایی و محمد محمدی بوجود آمد که هواداران پرسپولیس معتقد بودند این صحنه خطای پنالتی بوده است و برای نشان دادن اعتراض خود نارنجکی دست ساز به زمین پرتاب کردند.

* در دقیقه 76 در یک صحنه فرهاد مجیدی برخوردی با یکی از بازیکنان پرسپولیس پیدا کرد و نقش بر زمین شد در این صحنه حسین بادامکی توپ را به زمین زد که این مسئله با اعتراض شدید علی دایی روبرو شد.

* در شرایطی که هواداران استقلال به جشن و شادی می پردازند پرسپولیس ها سکوت اختیار کرده اند و بیشتر نظاره گر بازی هستند تا مشوق تیم خود.

* علی دایی و پرویز مظلومی در نیمه دوم بیشتر کنار زمین ایستاده بودند و از کنار خط تیم خود را هدایت می کردند.

* در شرایطی که هواداران تیم استقلال شعارهایی علیه بازیکنان تیم پرسپولیس سر می دادند، لیدرهای این تیم تلاش می کردند تا آنها را به آرامش دعوت کنند.

دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و هشتم رقابتهای لیگ برتر با برتری یک بر صفر آبی پوشان به پایان رسید.

گزارش تصویری دیدار پرسپولیس و استقلال در فروردین 1390 دربی 70

گزارش تصویری/ حاشیه های دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس

هفتادمین شهرآورد فوتبال تهران بین تیم های استقلال و پرسپولیس بعداز ظهر امروز چهارشنبه با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

منبع خبر گزاری مهر و واحد مرکزی خبر

/ 5 نظر / 29 بازدید
طاهر خيامي

وبلاگ بسيار خوبي داري با عكس ها ومطالب به روز وديدني ! با توجه به اين كه يك قرمز 45 ساله هستم باخت امروز اعصابم را اوراق كرد . روي رضايي صد در صد پنالتي شد فكر مي كنم تا زماني كه دائي سرمربي باشد دستور اين خواهد بود كه برنده دربي استقلال باشد با اين وصف من يكي كه عشقم پرسپوليسه ، دائي را هم دوست دارم بازم بهت سر مي زنم !

mohsen

سلام ميخواستم اگه مايليد با هم تبادل لينک کنيم در صورت تمايل ما را به نام "طهران جوان | سرگرمي تفريحي " لينک کنيد و به ما اطلاع دهيد تا در اولين فرصت شما را لينک کنيم با تشکر ادرس : http://www.tehranjavan.mihanblog.com

یاسر

سلام دوست خوبم.وبلاگتون خیلی عالیه واقعا. یه درخواست دارم ازتون می خواستم تبادل لینک کنیم اگه مایل باشید.بازدید منم ۱۵۰تا۲۰۰هستش. اگه قابل دونستین خبرم کنید تا اول لینکتون کنم.

SS TERKONDE