پیروزی شالکه بر اینتر باحضور علی کریمی

به نقل از وب سایت گل - تیم فوتبال شالکه موفق شد در مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 5 بر 2 اینترمیلان، مدافع عنوان قهرمانی رقابتها را در ورزشگاه جوزپه مه آتزا شکست دهد تا شکستی تلخ برای شاگران لئوناردوی برزیلی رقم بخورد.

در این دیدار ابتدا استانکوویچ در دقیقه یک و روی اشتباه مانوئل نویر که از دروازه خارج شده بود اینتر را پیش انداخت اما در دقیقه 17 ماتیپ مدافع کامرونی شالکه بازی را به تساوی کشاند، میلیتو در دقیقه 34 بار دیگر تیم میزبان را پیش انداخت اما این برتری تنها 6 دقیقه به طول انجامید و ادو مهاجم برزیلی شالکه گل تساوی را به ثمر رساند تا نیمه اول با همین نتیجه به پایان برسد.

نیمه دوم شالکه بازی را بسیار طوفانی آغاز کرد و گل‌های رائول در دقیقه 53 و رانوکیا مدافع اینتر به اشتباه در دقیقه 57 شیرازه شاگردان لئوناردو را از هم پاشید.

اخراج کریستین کیوو مدافع اینتر در دقیقه 62 شرایط را برای نراتزوری سخت تر کرد و اینتر 10 نفره در ادامه بازی و در دقیقه 75 یک گل دیگر روی شوت زیبای ادو دریافت کرد تا شالکه دست پر به آلمان بازگردد.

اتفاق ویژه این دیدار برای ایرانی ها حضور 6 دقیقه‌ای علی کریمی بود. کریمی که در فصل نقل و انتقالات زمستانی با نظر فلیکس ماگات به شالکه پیوست بعد از  65 روز بالاخره برای تیمش به میدان رفت. جالب اینکه کریمی در زمان حضور ماگات حتی یک دقیقه هم به بازی گرفته نشد اما در دومین بازی شالکه با هدایت رانگنیک، سرمربی جدید تیم به میدان رفت. کریمی در دقیقه 86 بازی و در حالی که شالکه با نتیجه 5 بر دو از حریف 10 نفره خود پیش بود به جای رائول به میدان آمد و در دقایق اندک حضورش بسیار در خدمت تیم بود.

رانگنیک به عنوان تعویض سوم کریمی را فراخواند و برای چند لحظه دستورات لازم را به او گوشزد کرد. کریمی پیراهن شماره 10 شالکه را در رقابت های بوندسلیگا بر تن می کند اما چون این شماره در رقابتهای لیگ قهرمانان به نام ایوان راکیتیچ هافبک اسبق شالکه که در میانه فصل به سویا پیوست ثبت شده  است، کریمی با شماره 16 در رقابت های اروپایی برای رویال بلوز به میدان می رود.

رئال مادرید 4- تاتنهام 0؛ طوفان در برنابئو- پیش به سوی جام دهم

گلها : آدبایور (2) ، دی ماریا و رونالدو
 داور : فلیکس بریش استادیوم : برنابئو
کارت زرد : په په ، آدبایور از رئال و فن در فارت و دفو از تاتنهام
 کارت قرمز : کراوچ
 رئال : کاسیاس ، راموس ، په په ، کاروالیو ، مارسلو ، خدیرا ، ژابی ، رونالدو ، اوزیل ، دی ماریا و آدبایور / تعویضی ها : لاس ، کاکا و هیگوائین
تاتنهام : گومس ، کورلوکا ، گالاس ، داوسون ، آسو اکوتو ، جینس ، ساندرو ، مودریچ ، بیل ، فن در فارت و کراوچ / تعویضی ها : باسونگ و دفو

رئال مادرید در دیدار رفت مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا موفق شد تا با نتیجه 0-4 در خانه از سد تاتنهام عبور کند.

اولین گل این بازی، خیلی زود از راه رسید و آدبایور در دقیقه 4 با ضربه سر دروازه تیم میهمان را بازکرد.در دقیقه 7 بازی،کراوچ به خاطر تکل خشن برروی سرخیو راموس از داور مسابقه کارت زرد گرفت.تنها 7 دقیقه بعد و در دقیقه 14 بود که کراوچ به خاطر دریافت دومین کارت زردش مجبور به ترک زمین مسابقه شد تا تاتنهام کار را ده نفره دنبال کند.

این طور به نظر می رسید که کارت زرد اول کراوچ با بی عدالتی تمام از جیب داور مسابقه خارج شد ولی درنهایت مهاجم بی گناه انگلیس مجبور شد تا اززمین خارج شود.نیمه اول بازی با برتری 0-1 تیم مادریدی به پایان رسید و با آغاز نیمه دوم دفوئه به جای فان در فارت گام در زمین مسابقه گذاشت.

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

.در دقایق ابتدایی نیمه دوم بود که امانوئل آدبایور برای بار دوم برای تیمش گلزنی کرد.گل دوم از پاس تماشایی کریس به مارسلو و ارسال توپ فوق العاده مارسلو برای ستاره توگویی از راه رسید تا آدبایور باردیگر با سر برای تیمش گلزنی کند.

در دقیقه 60 بازی و درحالی که رئال با نتیجه 0-2 از میهمانی پیش بود،لاسانا دیارا به جای خدیرا روانه میدان می شود.

در دقیقه 71 بازی دی ماریا برای سومین بار دروازه تاتنهام میهمان را باز کرد تا مورینیو نفس راحتی کشیده و بااطمینان بیشتری بازی را دنبال کند. البته این پایان کارنبود، چرا  که 15 دقیقه بعد و در دقیقه 86 کریستیانو رونالدو، تیر خلاص را برپیکر بی جان تاتنهام که بعد از اخراج کراوچ هیچ حرفی  برای گفتن نداشت،زد تا صعود رئال به دور بعدی ر قابتها رسما مسجل شود.

دردقیقه 74 بازی هم گونسالو ایگواین پس از سپری کردن روزهای سخت مصدومیت، بالاخره به زمین چمن بازگشت و به جای آدبایور روانه میدان شد.آخرین تعویض رئال  هم دو دقیقه بعد رقم خورد و دی ماریا با مصدومیت زمین مسابقه را ترک کرد و جایش را به کاکا داد..او بدون هیچ شکی ستاره شماره یک رئال در این دیدار بود.

کورلوکا، کاپیتان تاتنهام در دقیقه 77 مصدوم شد و در دقیقه 79 با توحه به اینکه نمی توانست به بازی ادامه دهد از زمین مسابقه خارج و باسونگ به جای او به زمین رفت

در دقایق پایانی بازی،کریس رونالدو، از مربی تیمش می خواهد تا او را تعویض کند ولی هر سه تعویض رئال انجام شده بود و کریس مجبور شد تا در زمین بماند.در پاسخ به این سوال که آیا رئال مادرید به نیمه نهایی رسیده است؟  کریس رونالدو در این باره گفت: "خوشحالم چرا که تیم خوب بازی کرد و 4-0 بردن در مرحله یک چهارم این تورنمنت خیلی خوب است . اما هنوز باید به تلاش ادامه دهیم و حریف را دستکم نگیریم چرا که در فوتبال هر چیزی محتمل است . "

              عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی
 شرح گلها :
1-0 : روی سانتر از نقطه کرنر و ضربه سر آدبایور ، توپ روی تیر دوی تاتنهام رفت و مدافع تیم انگلیسی نیز در مهار آن عاجز بود .
 2-0 :‌روی ارسال مارسلو از جناح چپ پس از یک ضربه کرنر ، آدبایور با یک ضربه سر عالی توپ را به کنج دروازه گومس فرستاد .
3 -0 : دی ماریا با یک شوت سرکش و فنی از جناح راست ، به زیبایی دروازه تاتنهام را گشود .
 4-0 : ارسال خوب کاکا برای رونالدو و شوت یک ضرب بازیکن پرتغالی با اشتباه گومس در دفع توپ مواجه شد و بدین ترتیب گل چهارم رئال به ثمر رسید.

/ 0 نظر / 21 بازدید