2 ایرانی مالک باشگاه آرسنال شدند

آتی نیوز: روزنامه دیلی میرور انگلیس روز گذشته در خبری عجیب نوشت: یک ایرانی ثروتمند و یک تاجر اماراتی نود درصد سهام باشگاه مطرح آرسنال انگلیس را خریدند.

این روزنامه پر تیراژ نوشت حسین هدایتی و شیخ قاسم حسن که سالهاست دوست صمیمی هم هستند توانسته اند نود درصد سهام باشگاه آرسنال را خریداری کنند.

به نوشته دیلی میرور پنجاه درصد این سهام را هدایتی و چهل درصد مابقی از آن تاجر اماراتی شده است.

این روزنامه انگلیسی با گمانه زنی درباره قیمت پرداخت شده برای خرید سهام باشگاه آرسنال اعلام کرد مبلغی در حدود سیصدوپنجاه میلیون پوند برای این خرید سهام پرداخت شده است.

گفته می شود بدهی های آرسنال و اعلام ورشکستگی این تیم باعث فروش این باشگاه شده است.

اردوان فرهاد مشیری مالک یک چهارم باشگاه آرسنال است.

 
گل: اردوان فرهاد مشیری، تاجر 56 ساله انگلیسی- ایرانی که سالهاست در زمینه تجارت استیل و انرژی، شرکتهایی را در انگلیس و روسیه تأسیس کرده است، صاحب حدود یک چهارم سهام باشگاه آرسنال است.

 وی و شریک تجاری اش (علی شیر عثمانوف)، که شرکت مشترکی را اداره می کنند،در آگوست سال 2007 میلادی، 14.65 درصد از سهام باشگاه فوتبال آرسنال را از نایب رئیس سابق باشگاه، «دیوید دین» خریداری نمودند.

در 18 سپتامبر سال 2007 میلادی بود که شرکت رد اند وایت (شرکت مشیری و شریکش)، سهام خود در آرسنال را به 21% افزایش داد و تنها 10 روز بعد و پس از آنکه مشیری در صحبتهایی اعلام کرد که دست کم 25% از سهام این باشگاه فوتبال را می خواسته، درصد سهام آنها به 23% افزایش یافت.


/ 3 نظر / 81 بازدید
میلاد

بهترین پایگاه سرگرمی سفارش بنر تبلیغاتی به صورت کاملا رایگان حتما یه سری بزنید تبادل بنر یا تبادل لینک با شما دوست عزیز در صورت موافق بودن http://milad0405.mahblog.com/

مرتضی کمال آبادی

آقا امیر حسین من هم فراهانی هستم به شما تبریک می گم که نام خانوادگیتون فراهانی است. ضمنا مطالب وبلاگتون را مطالعه کردم و بعد خواستار تبادل لینک شدم قابل توجه شما که لینک شدید

عتکی