رئال مادرید و شالکه در آرزوی پیوستن به بارسلونا و منچستر

* تیم تاتنهام در 9 بازی خانگی اخیر خود در رقابتهای اروپایی نباخته ، اما در 4 مصاف خانگی برابر تیمهای اسپانیایی نیز برنده نشده است.

* تیم انگلیسی در 8 مصاف اخیر خود با تیمهای اسپانیایی برنده نشده است.اما تاتنهام در فینال جام برندگان جام اروپا در سال 1963 با برتری 5 - 1 مقابل آتلتیکومادرید در روتردام قهرمان شد.

* رئال این فصل با زدن 23 گل در کنار بارسلونا هجومی ترین تیم مسابقات بوده و با 3 گل خورده عنوان دومین خط دفاع برتر مسابقات را پس از منچستریونایتد در اختیار دارد.

* کریستیانو رونالدو در 21 بازی اروپایی خود برای رئال مادرید و منچستریونایتد 16 گل به ثمر رسانده است و یکی از موفقترین مهاجمان اروپا به شمار می رود.

*‌تیم رئال دو سال قبل در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا در خانه تیم انگلیسی لیورپول با 4 گل شکست خورد اما این تیم در 7 دیدار آخر خارج خانه خود تنها 4 بار گل خورده است.

اینتر درپی یک معجزه

در دیگر بازی این مرحله تیمهای فوتبال شالکه و اینتر امشب در بازی برگشت دور یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم می روند.

آمار و ارقام این بازی به شرح زیر است :

* مصاف رودررو : 5 بار ( هر کدام دو برد)

* تیم شالکه در 8 بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده و با این رکورد بسیار امیدوار به حضور در اولین نیمه نهایی خود در این رقابتهاست.تیم آلمانی هر 4 بازی خانگی خود در این فصل را با برد (حداقل 2 گل اختلاف) پشت سر گذاشته است.شالکه در بازیهای خانگی 11 گل زده و تنها 2 بار گل دریافت کرده است.

* تیم شالکه در 5 مصاف خانگی مقابل تیمهای ایتالیایی هرگز شکست نخورده است اما 5 سال قبل در لیگ قهرمانان اروپا این تیم در گلزن کرشن مقابل میلان 2 - 2 مساوی کرد.

* رائول مهاجم اسپانیایی شالکه با زدن 72 گل در رقابتهای اروپایی می خواهد در بازی برگشت نیز رکورد خود را دست نیافتنی تر کند.( او در دوران حضور در رئال در مدت 15 سال 66 گل در رقابتهای باشگاهی اروپا به ثمر رساند.)

* در مقابل تیم اینتر برای جبران شکست 2 - 5 بازی رفت کار سختی در پیش رو دارد.تا کنون هیچ تیمی که در بازی خانگی خود در رقابتهای اروپا 5 گل خورده نتوانسته صعود کند.

* تیم اینتر که همیشه به خاطر داشتن خط دفاع مستحکم و سختگیر زبانزد بوده ، این فصل در 9 بازی خود در لیگ قهرمانان 19 بار دروازه خود را باز شده دیده است و این رقم از تمام تیمهای باقی مانده در رقابتهای امسال بیشتر است.

* اینتر در مرحله یک هشتم پایانی این فصل در خانه با یک گل از تیم آلمانی بایرن مونیخ شکست خورد اما در خانه حریف 3 - 2 برنده شد و با قانون گل زده در خانه حریف صعود کرد.اما این تنها برد اینتر در 5 بازی خارج خانه این تیم مقابل تیمهای آلمانی بوده است.

پیش از این تیمهای بارسلونا و منچستر یونایتد با پیروزی بر حریفان خود راهی مرحله نیمه نهایی این رقابتها شده اند.

/ 1 نظر / 18 بازدید
امیر

سلام به منظور افزايش رنك در گوگل مايل هستم با وبلاگ زيبا و جالب شما تبادل لينك كنم شما ما را با نام "تازه هاي IT و فناوري" و به وب ما بيايد در قسمت ارسال لينك لينك خود را با نام مورد نظر ارسال كنيد تا در كمتر از 24 ساعت تاييد شود.