قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمان اروپا پنجم و ششم - دوازدهم و سیزدهم آوریل ( شانزدهم و هفدهم - بیست و سوم و بیست و چهارم فروردین ) برگزار می شود.

برنامه مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا :

رئال مادرید ( اسپانیا ) - تاتنهام ( انگلیس )

چلسی ( انگلیس ) - منچستر یونایتد ( انگلیس )

بارسلونا ( اسپانیا ) - شاختار دونتسک ( اوکراین )

اینتر میلان ( ایتالیا ) - شالکه صفر چهار ( آلمان )

- مرحله نیمه نهایی ( بیست و ششم و بیست و هفتم آوریل - ششم و هفتم اردیبهشت و سوم و چهارم مه - سیزدهم و چهاردهم اردیبهشت ) برگزار می شود‌:

اینتر میلان یا شالکه صفر چهار - چلسی یا منچستر یونایتد

رئال مادرید یا تاتنهام - بارسلونا یا شاختار دونتسک

بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا بیست و هشتم ماه مه ( هفتم خرداد ) در ورزشگاه ویمبلی لندن برگزار می شود.

------  ----------  ------------------ --------------   -----------   ---------------

۵ بازی رویایی احتمالی مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان.

در میان هشت تیم برتراروپا ، بارسلونا تیم برتر به نظر می‌رسد، منچستریونایتد شکست‌ناپذیر بوده، رئال مادرید سرانجام طلسم را شکسته و چلسی امیدوار است که سرانجام، امسال سال آنها باشد.

 

اینتر نشان داده که نباید دست کم گرفته شود و تاتنهام، شالکه و شاختار دونتسک هم در طول مسیر طرفداران را شگفت‌زده کرده‌اند. باید ببینیم چه دیدارهایی در پیش است.

در این قسمت پنج بازی رویایی که احتمال وقوع آنها در این مرحله وجود دارد را بررسی می کنیم:

5. رئال مادرید - شالکه

قرعه ای که هیچ کدام از هواداران رئال مادرید آرزوی وقوعش را ندارند! شاید آنها ترجیح بدهند که با تیم هایی چون بارسلونا ، اینترمیلان و منچستر یونایتد دیدار کنند اما در برابر شالکه صف آرایی نکنند. هیچ کدام از هواداران رئال فکرش را هم نمی کردند که روزی برسد که رائول گونزالس این تیم را ترک کند! ستاره اسپانیایی تیم شالکه ، تابستان گذشته مادرید را به مقصد بودنسلیگا ترک کرد. وی این روزها درخشش قابل توجهی در شالکه داشته است. امکان رویایی رائول با رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو وجود دارد. مسلما این تجربه یکی از سخت ترین تجربه های رائول و هواداران مادرید خواهد بود و آنها آرزو می کنند که قرعه بی رحم نباشد.

4. منچستر یونایتد - بارسلونا

منچستر همچنان به عنوان برترین تیم لیگ انگلستان در اروپا حضور دارد. از سویی دیگر بارسلونا و پپ گواردیولا همچنان به در هم شکستن تیم ها ادامه می دهند. منچستر در سال 2008 موفق شد بارسلونا را در مرحله نیمه نهایی حذف کند و در فینال 2009 از بارسلونا شکست خورد. بسیاری از علاقه مندان و کارشناسان فوتبال ، منچستر را تنها رقیب سرسخت بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا می دانند. آیا فینالی زود هنگام در ماه آپریل اتفاق می افتد؟

3. اینترمیلان - رئال مادرید

ژوزه مورینیو سابقه سرمربی گری در تیم های پورتو ، چلسی و اینترمیلان را دارد. او همچنین سال های زیادی را در بارسلونا گذرانده است. او وقتی پورتو را به مقصد چلسی ترک کرد ، در رقابت های لیگ قهرمانان مجبور شد که در برابر پورتو صف آرایی کند. همچنین وقتی به اینتر پیوست ، در دومین سال سرمربی گری اش در برابر چلسی قرار گرفت! او همچنین چندین بار در طول مدت حضورش در چلسی و اینترمیلان با بارسلونا دیدار کرده است! آیا هم اکنون پس از ترک اینتر و پیوستن به رئال مادرید ، مجبور به دیدار با شاگردان سال گذشته اش خواهد شد؟ این اتفاق می تواند یک بازی رویایی برای مورینیو و هواداران اینتر را رقم بزند.بازی احتمالی چلسی - رئال را هممی شود در همیا راستا ارزیابی کرد.

2. بارسلونا - اینترمیلان

تکرار نیمه نهایی سال گذشته! بارسلونا و اینترمیلان سال گذشته چهار بار در برابر یکدیگر صف آرایی کردند. در مجموع بارسلونا دو بار پیروز شد ، یک بار بازی با تساوی به پایان رسید و اینتر یک بار پیروز میدان شد. اما در مجموع مورینیو توانست به فینال رقابت ها در سانتیاگو برنابئو صعود کند. حرف و حدیث های زیادی در مورد سیستم بازی اینترمیلان در کمپ نو بیان شده است که می تواند رویارویی مجدد دو تیم را هیجان انگیز کند. بدون شک هیچ کدام از دو تیم علاقه ای به رخ دادن این قرعه احتمالی ندارند.

1. رئال مادرید - بارسلونا

ال کلاسیکو پنج بار در سال؟! ژوزه مورینیو با آمدن به مادرید در اولین سال خود سنت شکنی کرد و رئال مادرید را به فینال کوپا دل ری برد ، جایی که آنها باید با بارسلونا دست و پنجه نرم کنند. بارسلونا و رئال مادرید باید در فینال جام حذفی اسپانیا نیز با یکدیگر دیدار کنند. اما اگر قرعه کشی فردا این دو تیم را در برابر هم قرار دهد ، تعداد کلاسیکوهای امسال به عدد پنج می رسد. در اولین ال کلاسیکو امسال بارسلونا موفق شد با پنج گل رئال مادرید را شکست دهد و بدون شک ، شاهزادگان مادریدی به دنبال انتقامی سخت از بارسلونا هستند. شایان ذکر است که رئال مادرید و بارسلونا در کنار اینترمیلان ، تنها تیم های بزرگی هستند که برای کسب سه جام تلاش می کنند.

/ 0 نظر / 17 بازدید