مغلوبی سربلند بنام ایران در جام جهانی فوتبال

بازی ایران و آرژانتین در روز دهم جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با قضاوت مازیچ داور صربستانی با نتیجه یک بر صفر به سود آرژانتین به پایان رسید.

این دیدار از گروه F جام جهانی 2014 برزیل بود. در نیمه دوم تیم یک دست قرمز پوش ایران بدون هیچ تغییر بازیکنی از چپ به راست توپ می زد.

دقیقه 47 اولین کرنر تیم آرژانتین به روی دروازه ما بی حاصل زده شد. دقیقه 47 توپ به شکل خطرناک با ضربه پابلو زابالتا زده شد که از بالای دروازه به بیرون رفت. در همین دقایق اولیه توپ از چپ و راست به روی دروازه تیم ملی ایران ریخته می شد که هر بار با جنگندگی تیم ملی کشومان به اوت می رفت.

مسعود شجاعی در دقیقه 52 با دریبل و پاس زیبایش توپ را به منتظری رساند و او با پاس زیبا به رضا قوچان نژاد او را صاحب توپ کرد که قوچان نژاد با ضربه سر زیبا دروازه بان تیم حریف را به واکنش وا داشت.

دقیقه 53 داور کارت زرد به کاپیتان جواد نکونام نشان داد.

دقیقه 54 دژاگه در منطقه هجده قدم صاحب توپ شد که با خطای مدافع آرژانتین نقش زمین شد اما داور صربستانی خطای مشکوک به پنالتی را نگرفت.

از دقیقه 53 تا 57 تیم ایران بازی زیبا و هجومی زیبایی را به نمایش گذاشت. بازیکنان در نیمه دوم با اعتماد به نفس خاصی بازی کردند. دقیقه 60 شوت مسی با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

خطای دقیقه 61 بر روی آندو می توانست موقعیتی را برای ایران به همراه داشته باشد. شوت زیبای احسان حاج صفی در دقیقه 62 با برخورد با بازیکن حریف به کرنر رفت که این ضربه کرنر را دژاگه به روی دروازه فرستاد که باعث موقعیت گل برای کشورمان شد و همه را به وجد آورد.

گزارشگر بازی عادل فردوسی پور در اواسط نیمه دوم بازی خوب بچه های کشورمان را ستود و این بازی را ناشی از سرمربیگری خوب کی روش بیان کرد.

دقیقه 65 سانتر حاج صفی توپ خوبی را به سمت دروازه آرژانتین ارسال کرد که به گل تبدیل نشد.

ضربه سر استادانه و شیرجه ای اشکان دژاگه توپ را می توانست با سقف دروازه آرژانتین آشنا کند که با   واکنش دروازه بان این تیم به کرنر رفت.

ضربه سنگین دقیقه 62 بازیکنان آرژانتین با واکنش شیرجه ای حقیقی به اوت رفت.

دقیقه 68 هجوم بازیکنان ما باعث ایجاد کرنر بر روی دروازه آرژانتین شد. دقیقه 71 کارت زرد به مسعود شجاعی داده شد که خطایی بر روی دی ماریا انجام داد.

ضربه کات دار مسی در دقیقه  72 از کنار دروازه ایران به اوت رفت و همه نفس راحتی کشیدند.

شوت سرکش بازیکن هجومی آرژانتین را حقیقی در دقیقه 73 مهار کرد. دقیقه 76  مسعود شجاعی جایش را به خسرو حیدری داد.

از دقیقه 75 تا 80 توپ در اختیار بازیکنان تیم ملی آرژانتین بود. دقیقه 79 کرنر از سمت چپ به روی دروازه تیم ملی کشورمان بی حاصل زده شد. بیشتر حملات آرژانتینی ها از سمت چپ انجام می شد.

واکنش زیبای حقیقی در دقیقه 80 باز هم باعث موفقیت وی شد.

ضربه زیبای مارکوس روخو  در دقیقه 80 از کنار دروازه با اختلاف کمی به بیروت رفت.

خطا در دقیقه 83 بر روی قوچان نژاد انجام شد و توپ از سمت راست بر روی دروازه ارژانتین ارسال شد که بلند از کنار دروازه ارژانتین به بیرون رفت.

علیرضا جهانبخش در دقیقه 85 به جای دژاگه وارد زمین شد. دژاگه به استناد همه کارشناسان و گزارشگر بازی، بسیار  زیبا و جذاب بازی کرد.

دقیقه 85 فرصت طلایی و ضدحمله ما به وسیله قوچان نژاد رخ داد که باز هم دروازه بان تیم حریف ( سرخیو رومرو) توپ را مهار کرد.

4 دقیقه وقت اضافه گرفته شد و در نهایت دقیقه 91 ضربه لیونل مسی حساب کار را یک بر صفر کرد.

/ 1 نظر / 83 بازدید