عکسهای مراسم بهترین های سال 2011 فیفا

 سال 2010بود که طی توافق فیفا و مجله فرانتس فوتبال جایزه بهترین بازیکن سال جهان و توپ طلای اروپا با هم ادغام شد و به این ترتیب مراسم "گالا" در زوریخ به معتبر ترین مراسم انتخاب بهترین های سال جهان در فوتبال تبدیل شد. مراسمی که با هدای جوایز در بخش های مختلف همه نگاه ها را به سوی خود جلب کرده است. و صد البته مهم ترین جایزه آن انتخاب بهترین بازیکن سال فوتبال جهان است.

 

از ساعتی پیش و با شروع کنفرانش های خبری متعدد تنور برگزاری این مراسم گرم شد. در یکی از نشست های مهم نامزدهای برترین بازیکنان و مربیان سال کنار هم نشستند. نشستی که البته با غیبت مورینیو و کریستیان رونالدو همراه بود. این دو برای بازی فردای رئال برابر مالاگا در رقابت های جام حذفی نتوانستند خود را به زوریخ برسانند. اما حضور فرگوسن و گواردیولا در کنار هم که دوئل فینال سال گذشته جام باشگاه های اروپا را برگزار کرده بودند در کنار مسی و ژاوی بسیار جالب توجه بود. فرگوسن که دو هفته پیش تولد هفتاد سالگی اش را جشن گرفته بود با احترام فراوانی در مورد گواردیولا و بارسولونا سخن گفت و بیان داشت: بعضی وقت ها در فوتبال باید دست هایتان را بالا بگیرید و بگوید آنها از ما بهتر بودند و در حال حاضر گواردیولا و بارسلونا به واقع بهترین های فوتبال دنیا هستند.

 

 

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

گواردیولا: ژاوی و مسی حتی نیازی به مربی ندارند

بهترین مربی سال جهان سه مدعی تراز اول داشت. سر آلکس فرگوسن اسطوره تمام نشدنی باشگاه منچستر یونایتد؛ خوزه مورینیو، عجیب ترین و متفاوت ترین کارکتر یک دهه اخیر فوتبال جهان و پپ گواردیولا مربی جاودانه ابی اناری های بارسلونا. آماده شدن برای بازی با مالاگا بهانه ای بود که مورینیو و رونالدو را به زوریخ نیاورد وگرنه اظهار نظرهای عجیب و جنجالی مورینیو می توانست بر گرمای مراسم امشب بیافزاید. اما همه چیز را سخنان پیش از مراسم فرگوسن و تمجید فراوان او از گواردیولا مشخص کرد. اتفاقی که پیش بینی هم می شد و به این ترتیب اولین جایزه مراسم امشب به پپ گواردیولا مربی جوان و خوش آتیه بارسلونت تعلق گرفت. گواردیولا در نشست خبری پیش از مراسم خود گفت که با داشتن بازیکنانی نظیر مسی و ژاوی مسب عناوین متعدد قهرمانی کار سختی نیست و بازیکنانی چون مسی و ژاوی احتیاجی به مربی ندارند. جایزه بهترین مربی فوتبال زنان هم با ساساکی ، سرمربی تیم ملی فوتبال ژاپن رسید.

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

ژاوی و رونالدو ساق دوش های مسی

سه سال پیاپی است که ژاوی، مسی را برای شرکت در مراسم بهترین های فوتبال جهان همراهی می کند. گرچه او یک دوست خوب و همبازی مسی است و در موفقیت های او نقش به سزای دارد ولی بدش نمی آمد در 31 سالگی برنده این جایزه می شد ولی گویا تقدیر او و کریستیان رونالدو چنان رقم خورده که در این سال ها تنها به عنوان ساقدوش مسی را تا تخت پادشاهی همراهی کنند و تنها ببینده این مراسم باشند. موفقیت های ژاوی در قهرمانی های تیم ملی اسپانیا در جام جهانی و جام باشگاه های اروپا می توانست در این سال ها او را به این عنوان نائل کند ولی هنرنمایی های مسی در بارسلونا گویا توانسته ناکامی های او را در رقابت های ملی جبران کند و به این ترتیب او برای سومین بار بهترین بازیکن جهان نام گرفت. پیش از این تنها پلاتینی بود که در سال های 1983 تا 1985 سه بار پیاپی برنده توپ طلای فوتبال اروپا شده بود. مسی پس از دریافت جایزه اش از دست یابی به رکورد پلاتینی ابراز شگفتی کرد و ضمن  تشکر از ژاوی به خاطر نقش موثرش در موفقیت هایش ابراز امیدواری کرد که بتواند موفقیت های بارسلونا را در تیم ملی آرژانتین هم تکرار کند.

در بخش زنان هم هوماره سا از تیم ملی ژاپن توانست بر مارتای برزیلی و ابی وامبچ آمریکایی غلبه کند و به این ترتیب عنوان بهترین بازیکن زن جهان به بازیکنی آسیایی تعلق گرفت.

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

 

جایزه ی پوشکاش برای نیمار

 

از 20 اکتبر 2009 فیفا تدارک جایزه جدیدی را دید که در کنار سایر جوایز سال در شب نهم ژانویه در زوریخ همراه با جوایز دیگر از جمله توپ طلایی و بهترین مربی جهان اعطا خواهد شد. جایزه ای که به بهترین گل زده شده در یک سال گذشته و در همه رده های سنی و مسابقات زنان و مردان و تنها به یک گل اهدا می شود و به افتخار فرانتس پوشکاش، بازیکن اسطوره ای رئال مادرید به جایزه پوشکاش نامیده شده است. برای انتخاب بهترین گل سال ابتدا فهرست ۱۰ نفره‌ای تنظیم شده و در سایت رسمی فدراسیون بین‌ المللی فوتبال قرار می‌گیرد. همه هواداران این ورزش مجاز هستند برای انتخاب گل مورد نظر خود به این سایت مراجعه و رای بدهند. مسی، رونی نیمار، ابراهیموویچ، جیوانی دوسانتوس و خولیو گومز مکزیکی، لیساندرو لوپز آرژانتینی، دژان استانکویچ صرب، بنجامین دو سولوئه بلژیکی واورالی بازیکن تیم زنان آمریکا برای دریافت این جایزه رقابت خواهند کرد. کاربران اینترنت برنده این جایزه را قبل از پنجم دسامبر بعد از دیدن تصاویر گل ها در پایگاه اینترنتی فیفا انتخاب خواهند کرد.کریستانو رونالدو در سال 2009 و حمیت آلتینتوپ، مهاجم تیم ملی ترکیه نیز سال گذشته دو برنده سال های گذشته این جایزه بودند.

 

سه نامزد اصلی این جایزه مسی (به خاطر گلی که برابر آرسنال در جام باشگاه های اروپا به ثمر رساند)، رونی (به خاطر گلی که برابر منچستر سیتی در لیگ برتر به ثمر رساند) و نیمار (به خاطر گلی که برابر فلامینگو در رقابت های لیگ برزیل به ثمر رساند) بودند. که جایزه بهترین گل سال 2011 در حضور پله اسطوره فوتبال برزیل به نیمار ستاره جوان فوتبال این کشور تعلق گرفت.

 

 

تیم رویایی سال زیر سایه لالیگا

 

اجرای مراسم امسال به عهده رود گولیت هلندی و کی موری مجری شبکه رئال مادرید بود و این دو بازیکنان تیم رویایی سال 2011 را اعلام کردند. بازیکنانی که تنها هفت تن از آنها در سالن حاضر بودند و از پله برزیلی جایزه خود را دریافت کردند. انتخاب یازده بازیکن از تنها سه تیم باشگاهی بارسلونا، رئال مادرید و منجستر یونایتد در کنار حضور نه بازیکن از لالیگای اسپانیا از نکات جالب توجه این تیم بود که گویا نشان تشکیل قطب بزرگ فوتبال جهان در اسپانیا دارد

 

ایکر کاسیاس، سرخیو راموس، ژاوی آلونسو و کریستیانا رونالدو از رئال مادرید، دنی آلوز و جرالد پیکه، اندرس اینیستا، ژاوی و مسی از بارسلونا و نمانیا ویدیچ و وین رونی از منچستر یونایتد یازده بازیکن برگزیده سال را برای تیم رویایی 2011 بودند.

 

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

 

تجلیل از سر الکس فرگوسن

 

گرچه پیرمرد اسکاتلندی در برابر رقیب جوان کاتالانی خود شکست خورد و البته انتظار هم می رفت که شکست بخورد اما فیفا در مراسم بهترین های امسال تقدیر ویژه ای از سر الکس فرگوسن هفتاد ساله به عمل آورد و میل سیری ناپذیر او را در کسب موفقیت طی بیست و پنج سال حضور مداوم و توام با موفیقتش در منچستر یونایتد ستود. سپ بلاتر رئیس فیفا در حین اهدای این جایزه به فرگوسن اورا جواهر دنیای فوتبال نامید و ارزو کرد که موفقیت های او همچنان در فوتبال ادامه یابد و پیری مانع راه او نشود.

 

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

 

 دانلود تصاویر کامل تر بدون تگ تبلیغاتی در یک فایل ZIP با حجم 503 KB

برای دانلود اینجا کلیک کنید

/ 13 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

سلام اگر دوست داشتید از لینک باکس ما هم استفاده نمائید بازدید لینک باکس ما با آمارگیر وبگذر روزانه بالای 8000 بازدید منتظر حضور گرمتان هستیم[گل]

هلیا

ممنون داداشی ئاقعا عالی بود سایت عالی داری عزیز

هلیا

[ماچ][بغل]ممنون داداشی ئاقعا عالی بود سایت عالی داری عزیز

علامه

از اینکه زحمت کشیده اید این همه عکس های مهم ورزشی جمع اوری ودر معرض دید گذاشته اید بسیار ممنون می باشم ولی وقت طلا نه ازاین طلاهایی که بلا پایین می رود طلایی که برنمی گردد فقط پله ها را به سمت خدا وشناخت خداوند وعظمت خداوند را به دیگران منعکس کنید که هرچه هست از خدا ست زیبایی های او را منعکس کنید که بهره ببرید التماس دعا

امین

سلام دوست عزیز من شما را لینک کردم لطفا من را با نام دنیای بزرگ کشتی کج لینک کنید ممنون

Link69

با سلام! دوست عزیز! لینکدونی لینک69 به منظور افزایش بازدید وبلاگها و همچنین جمع آوری بهترین مطالب از سرتاسر وب راه اندازی شده است! شما هم میتوانید با قرار دادن کد این لینکدونی در وب خود به جمع ما بپیوندید و از افزایش بازدید وبلاگتان لذت ببرید! قرار دادن کد لینکدونی در جای مناسبی که دیده شود الزامی میباشد!!! Link69.Ir

امین

ممنون امیدوارم موفق باشی

میلاد

سلام دوست عزیز لینکیدمت منتظرم تو هم لینکم کنی.ممنون

علی

سلام بزرگوار. از تارنمای زیباتون کوتاه،مختصر و مفید دیدن کردم. با سلیقه اید . اگر وقت داشتید و سلیقتون گرفت خوشحال می شم به دست نوشته های این حقیر سری بزنید و نظر زیباتون رو ثبت کنید عزیز باشید.

poria

سلام چه وب جالبی داری پستاتم عالین بازم بهت سرمیزنم ...خوشحال میشم همیدیگه رو لینک کنیم منو با عنوان ๑۩۞۩๑بهترينهاي اينترنت๑۩۞۩๑ لینک کن بعد بهم خبر بده با چه عنوانی لینکت کنم منتظرتم...