گفتگوی اختصاصی با علی کریمی

** خب من اگر قرار باشد روزی دوباره به ایران برگردم، قطعاً در پرسپولیس بازی می کنم. پرسپولیس مثل خانه من است و روزی که برگردم به این تیم می روم. گمان می کنم هر کسی هم جای من بود، در این شرایط پرسپولیس را انتخاب می کرد.
* در بازی اول به میدان نرفتی دلیلش چه بود؟
** خب، این کاملاً طبیعی است؛ چون من تازه به شالکه پیوسته بودم و نمی توانستم بازی کنم. البته ماگات قصد داشت، این کار را انجام بدهد، اما شاید او هم نخواست در بازی اول ریسک کند.
* به نظر می رسد ماگات خیلی به تو علاقه دارد؟!

** همین طوری است. ایشان در همان جلسه اول که من را به دیگر بازیکنان معرفی کرد، من را گوشه ای برد و گفت، در این مدت باید به ما کمک کنی. من هم قول دادم هر چه در توان دارم خرج کنم.
* در حال حاضر در منزل شخصی زندگی می کنی یا هنوز در هتل هستی؟
** قرار است همین روزها کلید خانه شخصی ام را تحویل بگیرم. الان در هتلی اقامت دارم که تا محل تمرین پنج دقیقه فاصله است. اما خانه ای که قرار است تحویل بگیرم نسبت به شهر گرزن کرشن فاصله بیشتری دارد. البته مهم نیست؛ چون من با فضای فوتبال در آلمان آشنا هستم.
* از اینکه باید با پیراهن آبی بازی کنی، چه احساسی داری؟

** (می خندد) نمی توانم چیزی بگویم. به هر حال فوتبال است (... و بعد دوباره می خندد! )
* خیلی ها دوست دارند بدانند علی کریمی چه هدفی دارد. آیا می توان دوباره به بازگشت تو به روزهای اوج امیدوار بود؟
** من هدفی جز این ندارم. می خواهم از این فرصتی که نصیبم شده، بهترین استفاده را ببرم. موقعیت بسیار خوبی نصیبم شده و باید به نحو احسن از آن استفاده کنم.
* ممکن است در بازی با فرایبورگ به میدان بروی، در شرایطی که میزبان هم هستید؟
** هر تصمیمی ماگات بگیرد، من می پذیرم. آمدم به شالکه کمک کنم و به همین دلیل هر وقت از من استفاده بشود با همه وجود بازی می کنم.

* این تیم نسبت به سال گذشته چه اندازه فرق کرده؟
** تا حدودی نسبت به سال گذشته ضعیف تر شده، اما باز هم می تواند مدعی باشد. چند بازیکن درجه یک شالکه از این تیم رفته اند، اما باز هم برای حضور در لیگ قهرمانان شانس داریم.

/ 0 نظر / 13 بازدید